Склад і форма випуску

Таблетки, № 20, 40
Populus D - 125 мг
Sabal D6 - 37,2 мг
Conium D6 - 37,2 мг
Kalium jodatum D12 - D12 - 37,2 мг
Ferrum picrinicum D12 - D12 - 37,2 мг
Інші інгредієнти: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, магнія стеарат.
№ UA/10026/01/01 від 22.07.2019

Фармакологічні властивості

Препарат Гентос виявляє комплексну дію на урогенітальну систему. Компоненти доповнюють ефективність один одного, тим самим розширюючи діапазон терапевтичної дії.
Гентос відновлює фізіологічний баланс статевих гормонів: сприяє нормалізації нейрогуморальної регуляції в системі «гіпоталамус — гіпофіз — тестікули», рівня тестостерону, 5α-дігідротестостерону та естрадіолу, усуває віковий андрогенний дефіцит. Виявляє антипроліферативну дію на передміхурову залозу: гальмує її збільшення. Відновлює нормальне сечовипускання (зменшує затримку і підсилює струмінь сечі, полегшує процес опорожнення сечового міхура, знижує частоту сечовипускання, в тому числі в нічний час). Впливає як на механічний ( Влияет как на механический (припинення розростання стромальной тканини), так і на динамічний компонент (нормалізація тонусу гладких м'язів детрузора і стінки сечового міхура) формування дизурії.
Впливає на резервуарну і евакуаторну функції сечового міхура. Покращує мікроциркуляцію, венозний відтік в тканинах урогенітальної зони. Зменшує вираженість інфравезикулярної обструкції, викликаної набряком передміхурової залози.
Має протизапальну, антиексудативну і протинабрякову дію, нормалізує кровообіг і зменшує застійні явища в органах малого тазу, таким чином усуває одну з основних причин розвитку і загострення простатиту, забезпечує профілактику запальних ускладнень у хворих аденомою. У хворих на простатит препарат зменшує вираженість розлади сечовипускання, різі та болі при сечовипусканні, інтимної близькості.
Підсилює кавернозний кровотік і еректильну функцію у пацієнтів з хронічним простатитом і доброякісну гіперплазію передміхурової залози, знижує ризик розвитку безпліддя та імпотенції. Нормалізує склад секрету передміхурової залози. Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання

В комплексній терапії гострих і хронічних захворювань передміхурової залози (доброякісна гіперплазія передміхурової залози, простатит), захворювань сечового міхура (атонія сечового міхура, цистит) у чоловіків і жінок; порушень сечовипускання різного походження, в тому числі в післяопераційний період.

Застосування

Гентос в формі крапель для перорального застосування
Дорослі: 10 крапель препарату, розведених в невеликій кількості води.
Приймати 3 рази на добу за 30 хв до або через 1 год після їди.
На початку лікування, а також у випадках, що вимагають швидкого послаблення симптомів, рекомендований прийом препарату кожні 0,5-1 год до 8 разів на добу до покращання стану, але не більше 3 діб, після чого приймати 3 рази на добу.
Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.
Курс лікування. При гострому простатиті, гострому циститі курс лікування становить 2 тижні. При доброякісної гіперплазії (аденомі) передміхурової залози, хронічному простатиті, хронічному циститі, атонії сечового міхура, хронічних порушеннях сечовипускання різного походження курс лікування - 3 міс. При стабілізації стану можливий перехід на 1-2-разовий підтримуючий прийом. Діти. Застосування препарату Гентос краплі оральні у дітей і підлітків у віці до 18 років не рекомендується через нестачу даних.
Гентос в формі таблеток. Дорослим і дітям віком від 12 років: по 1 таблетці 2 рази на добу. Для досягнення максимального ефекту препарат Гентос слід приймати за 30 хв до або через 1 год після їжі, таблетку рекомендується тримати у роті до розсмоктування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Побічні ефекти

Не встановлені. У виняткових випадках у осіб з гіперчутливістю до будь-якого компонента препарату можливі алергічні реакції.

Особливі вказівки

Гентос краплі оральні не слід застосовувати у пацієнтів з алкогольною залежністю, оскільки в одній дозі (10 крапель) міститься 160 мг спирту.
Вміст спирту слід враховувати також при застосуванні препарату в період вагітності, годування грудьми, у дітей і пацієнтів з високим ризиком захворювань печінки і ризиком нападів епілепсії. Не вживати препарат при захворюваннях щитоподібної залози без консультації лікаря. При підвищенні температури тіла або появі крові в сечі необхідно терміново проконсультуватися з лікарем. На початку лікування препаратом можуть тимчасово загострюватися наявні симптоми захворювання (первинна реакція). Така реакція зазвичай не є шкідливою. Якщо симптоми не зникають, застосування препарату слід припинити. Після зникнення первинної реакції лікарський засіб можна застосовувати знову. При повторному загостренні симптомів застосування лікарського засобу слід припинити.
Оскільки Гентос містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні може спостерігатися незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину, що не призводить до зниження якості та ефективності препарату.
Тривале лікування гомеопатичними лікарськими засобами повинен контролювати лікар з досвідом застосування гомеопатичних препаратів, оскільки можуть виникнути симптоми, які не вказані в інструкції для медичного застосування.
Лікарська форма таблетки містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактози або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції замість таблеток необхідно застосовувати препарат у формі крапель. Застосування в період вагітності або годування груддю. Дані щодо застосування лікарського засобу в період вагітності та годування груддю відсутні. Застосування препарату в період вагітності та годування груддю не рекомендується. Дані про вплив препарату на репродуктивну функцію відсутні.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає або має незначний вплив на здатність керувати транспортними та механічними засобами.

Взаємодія

В даний час немає інформації щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами. Нездоровий спосіб життя, вживання стимуляторів, неправильне харчування можуть негативно впливати на ефективність гомеопатичних лікарських засобів.

Передозування

Випадки не зареєстровані.

Умови зберігання

В щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 ° C в недоступному для дітей місці.